Gaziosmanpaşa Belediye Başkan'ı Hasan Tahsin Usta'dan Mesaj

Sevgili Gaziosmanpaşalı kardeşlerim;

Türkiye, 15 Temmuz gecesi varlığına, birliğine, bağımsızlığına karşı girişilen hain bir darbe girişimine maruz kaldı. Bu hain darbe girişimine karşı halkımız tanklara, uçaklara, silahlara göğsünü siper ederek direndi. Bu vatana ihanet edenlere karşı kahraman halkımız dünya tarihine geçecek bir destan yazdı.

Milyonlarca insan Başkomutanımızın emriyle meydanlara koşarak bu vatan için kutsal bir mücadele verdi. Kahraman halkımız bu hain darbeye karşı göğsünü siper ederek, bu toprakların gerçek sahibi olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdi. Darbeci hainlere karşı canları ve kanlarıyla karşı duran bu milletin kahraman evlatları yarınlarımızın umudu oldu. Bu olaylar sırasında hiç çekinmeden canlarını feda eden ve şehadet şerbetini içen 241 kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize şifa diliyorum.

Ülkemizin atlattığı bu sıkıntılı sürece rağmen hayat devam ediyor. İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm proje alanı olan Gaziosmanpaşa’daki dönüşüm büyük bir hızla sürüyor.

Kentsel dönüşüm sürecinde uzun bir dönemi geride bıraktık. Bir yandan Master Planımızı yapmak, bir yandan hukuki süreçler, bir yandan vatandaşlarımızla sözleşmeler, bir yandan müteahhit firmalarla olan süreç, diğer yandan art niyetli kentsel dönüşüm sürecini sabote etmek isteyen dernek görünümlü sırtını terör gruplarına yaslayanlarla mücadele. Hamdolsun, bu zorlu süreci geride bıraktık ve İslambey' deki 100 milyon dolar değerindeki kentsel dönüşüm projemizin temelini attık. Ayrıca Karayolları Mahallesi 3. Gecekondu Bölgesi için de TOKİ ve yüklenici firma ile 500 konutluk bir proje için protokol imzaladık. Yılsonuna kadar inşallah 4 önemli projemizin daha temel atma törenini gerçekleştireceğiz.

Kentsel dönüşüm bittiğinde, Gaziosmanpaşa'mıza 30 adet yeni okul kazandıracağız, 10 adet sosyal tesis, 5 adet yeni sağlık tesisi, 3 adet yeni stadyum, 16 adet yeni cami, 110 bin araçlık otopark, 753 bin m² yeşil alan elde edeceğiz. Planlamış olduğumuz 16 bölgedeki kentsel dönüşüm projelerimiz bittiğinde ilçemize yapılan yatırım 6 milyar doları bulacaktır. Bu da hem ilçemize, hem İstanbul’a hem de ülkemize büyük bir değer katacaktır.

Bizler bugünün sorunlarını gelecekte gençlerimizin omuzlarına bir yük olarak yüklememek için, bugünün sorunlarını bugün çözme sorumluluğuyla hareket etme bilincinde olmalıyız. 2023 vizyonu hedefi doğrultusunda Gaziosmanpaşa'mızı geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm tamamlandığında İstanbul’un tercih edilen ilk 10 ilçesi arasında yerini alacaktır.

Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.
Gaziosmanpaşa Beledi ...

Sevgili Gaziosmanpaşalı kardeşlerim;

...

Küreselleşen Dünyada ...

I) ARAŞTIRMANIN ADI VE KONUSU
Küresell ...